Archiwum kategorii: moda

Kupuj mądrze wyroby skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych wymogów zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg prawdomówności kupców bywa rozmaity, a w razie sporych sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się zwieść – ekologiczna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra musi posiadać specyficzny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując kupna za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtenczas, gdy towar zawiera jedynie jej niewielkie ilości.
Towar wykonany z ekologicznej skóry powinien przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Śnieżna bluzka i czarna spódnica to styl kojarzony raczej klasycznie, ale nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i ozdobom.
W takowym zestawie biała bluzka zachowuje ponadczasowy, dopasowany wzór oraz jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są standardowo wygięte, lecz proste i usztywnione, co natychmiast dodaje koszuli elegancji. Stylizacja kunsztowna bywa podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny wzór z tkaniny. Taka tkanina daje jej trochę ekstrawaganckiego stylu i udowadnia, iż nosząca ją panna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na obcasie. My doradzamy błyszczące, srebrne szpilki o trendy, mocno wykrojonym kroju i z asymetrycznym, szpiczastym czubkiem okrywającym stopę na skos. Niepowtarzalne buty nadają ton innym dodatkom. Szyję zdobi kunsztowny naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia sporo połączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy delikatny, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Kopertowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w ręku czy na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy wyrafinowanej stylizacji razem z linkami do sklepów umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przekierowuje na stronę produktu.
tekst dostepny na stronie torebki