Przedwczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to 1 z nagminniej występujących dysfunkcji seksualnych. Mówi się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej pełnoletnich mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który pojawia się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania właściwej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż dwie minuty licząc od rozpoczęcia współżycia albo po nie więcej niż piętnastu ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Nie jest także powodem do denerwowania się, gdy pojawi się po zbyt długiej abstynencji seksualnej. W takich przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy mężczyzna podejmuje współżycie, wtedy jest to symptom chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Kłopoty z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na częste sytuacje stresogenne, chorujący na depresję czy nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Od czasu do czasu wynika ona z niewłaściwych zachowań wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy odbywania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz zaburzenia neurologiczne, głównie takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być generowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna napewna-apteka.pl

Next PagePrevious Page
Similar Posts

Add your comment